مقدمه
امروز : ۲۰. تير ۱۳۹۹ - ۰:۵۹

شما اینجا هستید

مقدمه

امروزه توسعه روزافزون علم به عنوان یکی از شاخص های توسعه پایدار و یک پیشران بهره وری و اقتصادی محسوب می گردد. قافله تکنولوژی نیز که با سرعت افسار گسیخته در حال حرکت است، حاصل توسعه علم بوده و لازم است که در جهت اهداف توسعه پایدار حرکت نماید. با توجه به سند چشم انداز کشور، كه ايران ۱۴۰۴ را كشوري توسعه يافته و از حيث علمي و اقتصادي در رتبه يك كشورهاي منطقه آسياي جنوب غربي تعريف مي‌كند، نیاز به فراهم نمودن زمینه های لازم برای تحقق این امر می باشد. بدین منظور در برنامه های پنج ساله توسعه کشور، سیاست های لازم در خصوص توسعه علم لحاظ گردیده است.
با توجه به شرایط آبی کشور در برنامه های توسعه کشور، موضوعات خاص راهبردی در مورد آب و محیط زیست به عنوان اولین مسئله محوری برنامه ششم ذکر شده است. یکی از اهداف برنامه ششم توسعه در زمینه آب، مشارکت بهره برداران در مدیریت منابع آب و تأسیسات آبی می باشد که یکی از راهبردهای آن ظرفیت سازي نیروي انسانی و آموزش آنها می باشد. به منظور تحقق این راهبرد، برنامه های مختلفی از جمله آموزش های تئوری، آموزش های عملی، بازدیدهای علمی، برگزاری مسابقات و ... قابل تعریف و ارائه هستند. بدین منظور اولین دوره مسابقات ملی مهارت فنی تخصصی بهره برداری در سطح شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستايی در سه مرحله شرکتی ، بلوکی و کشوری برای تیم های عملیاتی اجرايی در شرکتهای آب و فاضلاب مشارکت یونسکو برگزار می شود.

 

آب و فاضلاب استان اصفهان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان می‌باشد.(استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع بلامانع است)

طراحی و پیاده سازی دیتا پردازش سپانو