نصب انشعاب آب و شیرهای کنترلی
امروز : ۲۹. تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

شما اینجا هستید

مسابقه نصب انشعاب آب
انجام مسابقات ملی مهارت فنی و تخصصی نصب انشعاب آب مربوط به شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی، در دو بخش تئوری و عملی و در سه سطح یک (شرکت)، دو (بلوک) و سه (کشور) برگزار می گردد.

هدف
ارزیابی شرکت کنندگان در اجرای عملیات جمع آوری انشعاب قدیمی، استاندارد سازی انشعاب، نصب انشعاب آب، تست و برقراری جریان آب

شرایط شرکت در مسابقه
۱-    تشکیل تیم دونفره واجد شرایط شرکت در مسابقه و دارای توانایی فنی و مهارت لازم در نصب انشعاب آب
•    یک نفر بعنوان سرپرست (با حداقل مدرک تکنسین جهت شرکت در آزمون تئوری و رسم ازبیلت)
•    یک نفر استادکار
۲-    لوازم و تجهیزات:
•    کلیه لوازم انشعاب از سوی شرکت برگزارکننده مسابقه در اختیار شرکت کنندگان قرار داده خواهد شد.
•    تیم های عملیاتی موظف هستند کلیه ابزارآلات و تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند و در روز مسابقه هیچگونه ابزار و تجهیزاتی از طرف مسئولین مسابقه تحویل داده نخواهد شد. همچنین تامین برق مورد نیاز با استفاده از موتور برق تیم های عملیاتی انجام خواهد شد و اکیپ ها علاوه بر به همراه داشتن موتور برق باید سیم رابط (کابل) با طول کافی در اختیار داشته باشند.
یادآوری: بدیهی است نوآوری در استفاده از تجهیزات و ابزار نوین و لوازم و اتصالات ابداعی حائز امتیاز ویژه خواهد بود.
۳-    هر تیم شرکت کننده صرفاً مجاز به استفاده از لوازم و تجهیزات خود می باشد.
۴-    تیم های شرکت کننده در هر سه سطح بایستی با خودرو عملیات نصب انشعاب در مسابقه شرکت کنند.

مراحل انجام مسابقه
الف : بخش  عملی
در این بخش سناریوی نصب انشعاب آب در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت و آنها موظف هستند در حداقل زمان به بهترین نحو اجرا نمایند. به کسانی که در کمترین زمان، با بهترین کیفیت، در ایمن ترین شرایط و با کمترین هزینه موفق به اجرای سناریو گردند، طی جدول معیارهای ارزیابی، حائز بیشترین نمرات ارزیابی می گردند.

ب: بخش تئوری
پس از پایان بخش عملی، آزمون تئوری (شفاهی یا کتبی) نصب انشعاب آب باحضور سرپرست اکیپ برگزار خواهد شد. پرسش ها بر اساس سوالات چهارگزینه ای کاربردی با لحاظ نکات عملیاتی مرتبط با نصب انشعاب و بر مبنای مستندات و مراجع مندرج در پایان توضیحات این مسابقه، می باشد.

معیارهای ارزیابی
ارزیابی شرکت کنندگان در مسابقه نصب انشعاب آب بر اساس معیارهای ارائه شده در جدول زیر می باشد:

جدول معیارهای ارزیابی مسابقه نصب انشعاب آب

 

 

ملاحظات ایمنی
-    شرکت کنندگان موظف به پیش بینی و تامین کلیه تجهیزات و تدابیر ایمنی جهت شرکت در این رقابت می باشند. لوازم و تجهیزات ایمنی و چیدمان خودرو مطابق با دستورالعمل های ایمنی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
-    دفترHSE  شرکت برگزار کننده جهت حضور ماشین آتش نشانی، آمبولانس و کلیه تمهیدات ایمنی ... در برگزاری مسابقات سطح یک، دو و سه اقدام لازم را به عمل آورد.
-    كليه شركت كنندگان در مسابقات موظف به ارائه بيمه نامه مسئوليت مدني در مقابل حوادث احتمالي در محل برگزاري مسابقات در روزهاي برگزاري مي باشند ، در غير اينصورت از حضور شركت كنندگان جلوگيري بعمل مي آيد. مسئوليت كنترل بيمه نامه ها با ميزبان برگزاري مسابقات مي باشد.
-    شرکت برگزار کننده موظف است نسبت به بیمه کارگاه برگزاری مسابقات در مدت زمان انجام مسابقات اقدام نماید

سناریو مسابقات
۱-    سناریو مرحله شرکتی:
اجرای عملیات نصب انشعاب زمینی/  ديواری از لوله با سايز حداکثر ۱۵۰ میلیمتری با قطر ½ اينچ و با هر جنس لوله انشعاب )به انتخاب شرکت برگزار کنند(  و فاصله ۳ متر از ديوار مشترک با لحاظ نمودن تمام الزامات فنی، ايمنی و تست هیدرولیکی به همراه حفاری و پرکردن اصولی ترانشه

۲-     سناریو مرحله بلوکی:
اجرای عملیات نصب انشعاب زمینی از لوله سايز ۱۵۰ میلیمتری آزبست يا چدن داکتیل در عمق ۱۲۰ سانتیمتری  با قطر ½  اينچ و جنس لوله ۵ لايه با پوشش آسفالت و فاصله ۳ متر از ديوار مشترک با لحاظ نمودن تمام الزامات فنی، ايمنی و تست هیدرولیکی به همراه حفاری و پرکردن اصولی ترانشه

۳-    سناریو مرحله کشوری:
جمع آوری انشعاب ½   اينچ قديمی و نصب انشعاب جديد زمینی آب از لوله سايز ۱۵۰ میلیمتر چدن داکتیل در عمق ۱۲۰ سانتیمتری با قطر¾   اينچ و جنس لوله ۵ لايه در يک منطقه گرمسیری با پوشش آسفالت و فاصله ۳ متر از ديوار مشترک با لحاظ نمودن تمام الزامات فنی، ايمنی و تست هیدرولیکی به همراه حفاری و پرکردن اصولی ترانشه

 

مراجع
•    دستورالعمل اجرا و نصب انشعابات آب
•    مشخصات فنی شیرآلات انشعاب آب (شیرشبکه، شیر انشعاب، شیر یکطرفه، شیر فلکه)
•    مشخصات فنی متعلقات انشعاب آب (کمربند، محفظه قطع و وصل، حوضچه کنتور)
•    مشخصات فنی کنتور
•    آیین نامه وسایل حفاظت انفرادی

 

 

 

 

آب و فاضلاب استان اصفهان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان می‌باشد.(استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع بلامانع است)

طراحی و پیاده سازی دیتا پردازش سپانو