طراحي بهينه الكتروپمپ براي چاهها يا ايستگاههاي پمپاژ
امروز : ۲۹. مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴

شما اینجا هستید

طراحي بهينه الكتروپمپ براي چاهها يا ايستگاههاي پمپاژ

این مسابقه به منظور سنجش سطح علمی و عملی شرکت کنندگان در طراحی الکتروپمپ ها با توجه به اطلاعات اوليه ارائه شده انجام می باشد.

شرایط و محل برگزاری

 در محیط سربسته و ترجیحاً در کلاس های آموزشی  شرکت برگزار می گردد ولازم است جهت دستیابی به اطلاعات مورد نظر امکان دسترسی به کامپیوتر و یا انتقال اطلاعات بر روی موبایل افراد فراهم باشد.اطلاعات قابل ارسال  بر روی کامپیوتر یا موبایل می تواند کاتالوگ پمپ و الکتروموتور شرکت های سازنده و منحنی های مربوطه  و طرح مسئله باشد.این مسابقه به صورت انفرادی برگزار می شود.

تجهیزات مورد نیاز 

  • ماشین حساب،فایل کاتالوگ الکتروپمپهای شرکتهای مختلف. نرم افزار های مورد نیاز،کامپیوتر

روش اجرا

در ابتدا با طرح مسئله ای شامل مشخصات چاه و یا ایستگاه پمپاژ، شرایط بهره برداری و انتظارات مورد نیاز و محدودیت های طراحی از شرکت کنندگان سوالاتی در رابطه با پارامترهای زیرطراحی می گردد.

  1. مشخصات اولیه مربوط به یک چاه یا ایستگاه پمپاژ شامل دبی قابل برداشت
  2. دبی مورد نیاز، سطح دینامیک، سطح استاتیک، عمق چاه، لوله آبده، خط انتقال، اختلاف ارتفاع،فشار خط چاه یا ایستگاه پمپاژ تا مخزن و ... در اختیار شرکت کنندگاه قرار خواهد گرفت و ایشان می بایست بر این اساس بهینه ترین حالت طراحی الکتروپمپ شامل راندمان، مصرف انرژی و .... طراحی را انجام دهند.
  3. شرکت کنندگان موظف به تعیین نوعو قدرت الکتروپمپ بوده و نوع کابل و طول با توجه به مشخصات و شرایط اعلام شده در سوالات می باشند.

.

مراجع

  • کتاب پمپ و پمپاژ کاربردی- علی فاضل
  • کتاب اصول طراحی و بهره برداری پمپها- مجتبی وزین افضل
  • استاندارد کابلهای مورد استفاده در شبکه توزیع قدرت و توزیع- مرکز تحقیقات نیرو
آب و فاضلاب استان اصفهان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان می‌باشد.(استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع بلامانع است)

طراحی و پیاده سازی دیتا پردازش سپانو